Code center
صفحه نخست آموزش - مشکلات قوانین و سوالات متداول تماس با ما وبلاگ
علت نمایش ارور 1009 در آیفون، آیپد یا آیتونز و راه حل آن - IDmaker.irعلت نمایش ارور 1009 در آیفون، آیپد یا آیتونز و راه حل آن


سلام

اگر از کاربران و علاقه مندان همیشگی محصولات اپل باشید برای یک بار هم که شده حتما با ارور 1009 مواجه شده اید.
طبق گفته های شرکت اپل ارور 1009 زمانی نمایش داده می شود که شما بخواهید محتوایی همچون برنامه یا بازی را از یک فروشگاه اپل یا App Store که آن فروشگاه به کشوری غیر از کشوری که شما به طور فیزیکی در آن قرار دارید اختصاص یافته، دانلود یا خرید نمایید.
با این توضیح قطعا متوجه شدید که به طور غیرمستقیم دسترسی کاربران ایرانی به فروشگاه اپل مسدود خواهد شد چرا که به دلیل مسئله (تحریم)، اساسا ساخت اپل آیدی با مشخصات و آدرس ایران امکان پذیر نیست و ناچارا تمامی اپل آیدی ها با مشخصات امریکا یا سایر کشورها بایستی ساخته شود. پس هنگامی که شما بخواهید محتوایی از فروشگاه اپل (فرضا استور امریکا) دانلود کنید به دلیل اینکه مکان فیزیکی شما ایران است شما با ارور 1009 مواجه خواهید شد.
همچنین ممکن است حتی زمانی که از استور استفاده نمی کنید هم مدام با این پیغام در منوی اصلی یا درون اپلیکیشن ها مواجه شوید و علت آن این است که شما برنامه ای روی آیفون ،آیپد و... دارید که از اطلاعات اپل آیدی شما استفاده می کند و چون پیوسته در حال ارتباط با اپل است ارور 1009 نمایش داده می شود.
البته از آنجایی که کاربران بسیاری در ایران از محصولات اپل استفاده می کنند این شرکت در اکثر اوقات این مورد را نادیده
می گیرد (اینجور میشه برداشت کرد) و با اندک شکیبایی شما دوست عزیز مشکل برطرف می گردد.

******************

و اما راه حل :

آسانترین راه برای خلاص شدن از شر این ارور خاموش کردن گوشیه :)) (شوخی)
1- اپل تنها زمانی متوجه می شود که مکان فیزیکی و اپل آیدی شما به کدوم کشور اختصاص دارد که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد. پس اولین راه قطع اتصال به اینترنت چه از طریق Wifi و چه اینترنت سیمکارت یا Cellular است.
البته راه حل اول بیشتر از خود ارور مشکل ساز خواهد بود بدلیل اینکه بیشتر عملکرد گجت ها و گوشی های هوشمند بویژه محصلات اپل نیاز حتمی به اینترنت دارند. به هرحال اگر نیازی ضروری به اینترنت ندارید آن را خاموش کنید.
اگر این مورد را نمی پسندید پس باید کاری کنید که اپل نتواند اطلاعات اپل آیدی یا کشوری که در آن قرار دارید را در عین اینکه به اینترنت متصل هستید متوجه شود. این مورد خود دو راه حل دارد:
1-2- استفاده از نرم افزارهای عبور از تحریم [ چیزشکن و ... ;) ]. استفاده از چیزشکن سبب می شود که اپل مکان فیزیکی شما را کشوری غیر از ایران تشخیص دهد. پس کافیه که شما ابتدا از اتصال این نرم افزار اطمینان حاصل کنید سپس با خیال راحت
از فروشگاه اپل استفاده نمایید.
2-2- راه حل دیگر قطع ارتباط میان اپل آیدی با دستگاه یا به عبارت دیگر خارج شدن از اپل آیدی (Sign Out) است. در این صورت اپل آیدی در آیفون، آیپد و... وارد نشده که اپل بخواهد اطلاعات مربوط به آن را چک کنید. برای انجام این کار ابتدا از منوی اصلی وارد Settings شوید. سپس گزینه iTunes & App Store را انتخاب کنید. بر روی اپل آیدی خود یک لمس انجام دهید و Sign Out را بزنید.

(توجه داشته باشید که با این عمل هیچ یک از محتوای داخل دستگاهتان پاک نخواهد شد و تنها زمانی که قصد آپدیت اپلیکیشن های خود و یا دانلود محتوای جدید از App Store را داشته باشید از شما مجددا درخواست اپل آیدی و رمز می شود.)

امیدوارم مطلب بالا در جهت این مشکل به شما عزیزان کمک کرده باشد.


صفحه اصلی