• مرورگر اسپارتان ازین پس مایکروسافت Edge نامیده می شود
 • ارسال شده توسط: admin تاریخ انتشار: 30 / 04 / 15 موضوع: اخبار گوناگون هیچ دیدگاهی برای مرورگر اسپارتان ازین پس مایکروسافت Edge نامیده می شود ثبت نشده
  مرورگر مایکروسافت اج یا Microsoft Edge در ویندوز 10

  مرورگر مایکروسافت اج یا Microsoft Edge در ویندوز 10

  دیروز کنفرانس سالیانه مایکروسافت با عنوان بیلد 2015 جهت آشنایی توسعه دهندگان با جدیدترین دستاوردهای این شرکت برگزار گردید که طی آن اعلام شد ازین به بعد پروژه اسپارتان، مایکروسافت اج نامیده می شود.
  مایکروسافت در آغاز سال میلادی امسال، مرورگر جدید این شرکت که به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز 10 طراحی و در نظر گرفته شده را با عنوان پروژه اسپارتان معرفی نمود که البته نام گذاری نهایی آن را به آینده نزدیک موکول کرد. اما اکنون زمان آن فرا رسیده و این شرکت مرورگر پیش فرض ویندوز 10 که جایگزین اینترنت اکسپلورر خواهد شد را Microsoft Edge نام نهاده است.
  البته مایکروسافت به طور کامل اینترنت اکسپلورر را کنار نخواهد گذاشت و در کنار اسپارتان به صورت پیش فرض در ویندوز 10 وجود دارد چرا که بسیاری از سازمان ها وب سایت،سامانه و پورتال های خود را تنها متناسب با این مرورگر طراحی کرده اند.
  از جمله ویژگی های برجسته Microsoft Edge که تاکنون در آن گنجانده شده می توان به قابلیت مشاهده سایت به صورت متنی و بدون تصاویر جهت مطالعه، اجرای افزونه های مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم و همچنین توانایی برقراری ارتباط با کورتانا دستیار صوتی مایکروسافت در ویندوز اشاره کرد.
  مایکروسافت اج بر روی کلیه دستگاه هایی که ویندوز ده بر روی آنها اجرا می شود حضور خواهد داشت.

  admin